Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 17-03-2020 15:33   Güncelleme : 17-03-2020 15:40

Aile sağlığı merkezindeki 2 ebeye saldırı..!

Aile sağlığı merkezindeki 2 ebeye saldırı..!

Adapazarı Ozanlar Aile Sağlığı Merkezi'nde görev yapan iki ebe hasta yakını tarafından fiziksel ve sözlü saldırıya uğradı. 

Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan KORKMAZ saldırıyı kınadı. İşte o açıklama:

"Değerli Basın Mensupları; Dünya korona virüs salgını ile uğraşırken ve sağlık çalışanları da çok büyük bir fedakarlıkla hizmet verirken hala bazılarının sağlık çalışanlarına yönelik sözlü ve fiziki şiddette bulunması ne kabul edilebilir ne de tahammül edilebilir bir durumdur. Böyle kabul edilemez bir durum ne yazık ki Ozanlar Aile Sağlığı merkezimizde yaşanmış, çalışan arkadaşlarımız şiddete maruz kalmışlardır. Ne yazık ki tüm dünya sağlık ile ilgili olarak son derece hassas bir dönemde iken, sağlık çalışanları bütün risklerle karşı karşıya olmalarına rağmen, hizmet üretirken hala şiddet gibi insanlık dışı bir yola başvuranlara gereken ceza hemen verilmelidir.

Kıymetli Basın Mensupları; Salgın bir hastalık durumu var iken bu tür olaylara müsamaha gösterilirse sonuçları çok kötü olabilir bu tür durumlara karşı önlemler en üst seviyeye çıkartılmalıdır. Sağlık çalışanlarına herhangi bir müdahalenin sonucu olacağını herkes bilmelidir. Gün birlik olma, vatandaşlarımızın sağlık çalışanlarına destek olma zamanıdır. İtalya’da işe giden doktorların balkonlarda alkışlandığı görüntüleri izledik. Sağlık çalışanlarının fedakârlığının herkes farkında olsun. Değerli Basın Mensupları; Ne risk alarak hizmet sunduklarını düşünsün. Bu iş para pulla değerlendirilecek bir durum değildir burada bir adanmışlık vardır. Bu yüzden herkes ne yaptığının farkına varsın, devletin kolluk ve adli  kuvvetleri de sağlık çalışanına şiddet gibi işlere gerekli müdahaleyi hemen yapsın. Hepinize Teşekkür Ediyor, Saygılar sunuyorum."

  

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA