Advert
TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 18-02-2020 21:50

Ahırdaki hayvanları zehirleyip öldürdüler!

Ahırdaki hayvanları zehirleyip öldürdüler!

Sakarya'nın komşu ili olan Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde, Şahin çiftine ait ahırda bulunan 2 büyükbaş ile 1 at öldü. Şahin çifti hayvanlarının zehirlendiğini iddia ederken, İlçe Tarım Müdürlüğü incelemede bulundu.

Gölcük Değirmendere Dik Sokak'ta oturan Şahin çifti, sabah saatlerinde ahıra hayvanları kontrol etmeye gitti. Çift, kapının açık olduğunu ve 2 büyükbaş ile 1 atın öldüğünü görünce durumu yetkililere bildirdi. İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine olay yerine gelerek incelemelerde bulunurken, ölen hayvanlar ise belediye ekipleri tarafından iş makinesiyle kamyona yüklenerek gömülmek üzere götürüldü.

'SÜT VEREN HAYVANLARDI'

Aydın Şahin hayvanların zehirlendiğini iddia ederek, "Telef olan hayvanlarımızın maddi değeri yaklaşık 20 bin TL. Süt veren hayvanlardı. Telef edildiklerini düşünüyoruz çünkü ahırda bir de küçük hayvanımız daha vardı. O daha dip tarafta durduğu için görülmemiş muhtemelen. Eğer yiyeceklerinden zehirlenseydiler o küçük hayvanımız da ölürdü. Hayvanlarımız haftalardır aynı besini tüketiyor. Bir de atımız ile büyükbaş hayvanlarımızın yediği yemler aynı değil. Farklı yiyecekleri veriyorduk" dedi.

Kocaeli Koz
 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA