Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 05-11-2020 23:00   Güncelleme : 05-11-2020 23:07

AGD gençlik kollarından Kanserder'e anlamlı ziyaret

AGD gençlik kollarından Kanserder'e anlamlı ziyaret

Genel merkezi 18 yıl önce Sakarya merkezli kurulan kanser hastalığı ve hastalarına yönelik gönüllülük esasına dayalı çalışmalarda bulunan KANSERDER'i Anadolu gençlik derneği yönetim kurulu ziyaret etti. 2 ve 8 Kasım lösemili çocuklar haftası nedeniyle gerçekleşen ziyarette, lösemi ve kanser hastalığı konusunda ve dernek çalışmaları hakkında bilgiler veren Kanserder başkanı Nihal Akar ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Akar, "Her bireyin kanserle karşılaşma riski oldukça yüksektir. Bizler dernek olarak toplumda farkındalık oluşturmak, kanser risk faktörlerine dikkat etmek vb konularda toplumun her kesimini bilgilendirme çalışmalarımızı aktif bir şekilde sürdürüyoruz. Pandemi tedbirleri kapsamında faaliyetlerimizi geçici bir süre rölantiye aldık. Ayrıca kanser tedavisi gören hasta ve ailelerine yönelik ayni, nakti, psikoloji, moral ve motivasyon vb çalışmalarımızı ara vermeden, gönüllülerimizin destekleriyle sürdürüyoruz" dedi.

AGD gençlik kolları İl Baskani Ali Ahmet Çelik ise "Bugün Kanserder'i Iyi ki ziyaret ettik, çocukların yaptıkları resimlerin anlamlarindan çok etkilendik, sizlerin değerli bilgilerinden faydalandık, dernek olarak oldukça faydalı çalışmalarda bulunuyorsunuz, böyle bir derneğin genel merkezinin Sakarya ilimizde bulunması güzel bir sans" dedi.

Başkan Çelik pandemi sonrası Hanım kollarına ve gençlere yönelik başkan Nihal Akar'dan bilgilendirme semineri vermesini istediler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA