Advert Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 04-02-2021 15:36   Güncelleme : 04-02-2021 15:59

Ağabey Safitürk'ten Çadırkent Davası çıkışı: Kahpe hırsızlar!

Ağabey Safitürk'ten Çadırkent Davası çıkışı: Kahpe hırsızlar!

Mardin'in Derik ilçesinde görev yaparken düzenlenen bombalı saldırıda şehit edilen ve aile fertleri Sakarya'da yaşayan Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk sosyal medya hesabı üzerinden Derik Çadırkent davasını gündeme getirdi. Safitürk, dava sanıklarına verilen cezayı yorumladı ve Kaymakam kardeşinin katilleri için "yargılanacaksınız" dedi. Ağabey Safitürk şunları yazdı: 

"KAHPE HIRSIZLAR..."

"Geçen hafta sonuçlanan Derik Çadırkent in kayıp milyonlarını çalan hırsızlara 6 ila 12 yıl arasında Hapis Cezaları Verilmiş.......

Kahpe Hırsızlar, Çaldığınız Bu Parayı Size Yedirmek İstemediği için Kaymakam Muhammet Fatih SAFİTÜRK ü ŞEHİT Ettirdiniz..

Kayıp Milyonlar Davası Sanıkları ÇOK YAKINDA ŞEHİT KAYMAKAM MUHAMMET FATİH SAFİTÜRK KATİLİ OLARAK da YARGILANAKSINIZ......"

BASINA NELER SÖYLEMİŞTİ?

Ağabey Ali Haydar Safitürk, basın organlarına daha önceki tarihlerde bu açıklamayı yapmıştı: 

* Emniyet amiri Mustafa Hakan Kutluay, kaybolan çadır kent parasıyla ilgili kaymakamı zorladı. Kaymakamdan olayın peşini bırakmasını istedi. O kaymakamı ikna edemedi.

* Ardından yanına iş adamı ve kolluk kuvvetlerini alıyor. Bu bilgiyi çok sağlam kaynaklardan edindim. Kaymakamla sabaha kadar konuşuyorlar ancak kaymakamı ikna edemiyor.

* O tarihteki fotoğraflarda kaymakamın fiziki durumunun iyi olmadığı zaten görülüyor. Kızıltepe Devlet Hastanesi’ndeki doktorların hepsi kaymakamın ölecek durumda olmadığını söyledi. Çocuğumuzu onlar şehit etmiştir. Bunların hepsi araştırılmalıdır

BABA SAFİTÜRK NE DEMİŞTİ?

Kaymakamın babası Asım Safitürk, “Bu olay ile ilgili İçişleri Bakanlığı disiplin soruşturması başlattı. Bu "dosyanın tamamını istiyorum. Ayrıca bu olaya ilişkin soruşturma izni verilmemiş olan kişiler var ise bunların evraklarını da talep ediyoruz. Oğlumun İphone marka telefonunun da incelenmesini ve il istihbarat kurulu raporunun ilgili evraklarını talep ediyorum. Çadırkent olayı ile ilgili olarak yolsuzluk iddiaları vardır. Bu yolsuzluk iddiaları ile ilgili olarak bütün belgelerin dosyaya getirilmesini istiyoruz. Ayrıca kaymakamımız kaçakcılık olaylarının üzerine gitmiştir. İlçedeki bütün kaçakcılık dosyalarının getirilmesi talebimiz vardır. Oğlumun şehit edilmesinde ilçe emniyet amirinin bir fiil parmağı olduğunu düşünüyorum” diye konuşmuştu.

İŞTE AĞABEY SAFİTÜRK'ÜN SON PAYLAŞIMI: 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA