Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 26-12-2019 11:19

Adil Öksüz'ün MİT mensubu olduğuna dair belge sahteymiş

Adil Öksüz'ün MİT mensubu olduğuna dair belge sahteymiş

Adil Öksüz'ün bir MİT ajanı olduğuna dair belgeyi mahrem imam hazırlamış. FETÖ mensupları Adil Öksüz'ün bir MİT ajanı olduğuna dair belge yayımladı.

Sosyal medyada yayımlanan bu belgeye göre Adil Öksüz 'Timsah' kod adıyla MİT adına çalışıyordu.

Ancak, çok geçmeden MİT içerisinde mahrem imam olarak örgüt adına görev yapan itirafçı o belgeyi kendisinin hazırladığını itiraf etti.

Mahkem İmam belgenin hazırlama sürecini şöyle anlattı: Ben MİT'in mahrem imamlarından biriyilm 15 Temmuz sonrası FETÖ örgütü yönetimi, Adil Öksüz'ün MİT elemeanı olduğunu gösteren sahte bir belge hazırlamamızı istedi. Bir üstün olan B.B. adlı mahrem imam bana bir 'angaje formu' gönderdi. Ben de MİT içinde bize bağlı isimlerden bazı dokümanlar temin ettim. Bu dokümanlardan seçtiğim isim ve imza bilgilerini bana gönderilen angaje formunun boş kısımlarına yapıştırdım. Adil Öksüz adına hazırlanan formu tekrar B.B. ye gönderdim. Kısa bir süre sonra bu form @denizbayrak rumuzlu twitter hesabından paylaşıldı ve yayıldı. Bu hasap örgüt tarafından yönetiliyordu."

Kemal Kılıçdaroğlu, bir yazısı üzerine Abdülkadir Selvi'yi arayıp, "Adil Öksüz konusunda bana 20 gün önce önemli bir bilgi geldi. Adil Öksüz'ün, MİT ajanı olduğuna dair bir istihbarattı" demişti.

memurlar.net

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA