Advert

Advert

Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 19-04-2021 21:47   Güncelleme : 19-04-2021 21:54

Adil Öksüz için kampanya

Adil Öksüz için kampanya

Adil Öksüz’ün “MİT”çi olduğunu öne süren FETÖ’cüler “yeni belgeler” başlığıyla sosyal medyada kampanya yürütüyor. Peki, işin aslı ne? Hanefi Avcı Odatv'ye anlattı. Caner Taşpınar yazdı...

Sakarya Üniversitesi'nin ihraç edilen eski öğretim üyesi Adil Öksüz’ün “MİT”çi olduğunu öne süren FETÖ’cüler “yeni belgeler” başlığıyla sosyal medyada kampanya yürütüyor.

Belgeleri yayımlayan; İsveç merkezli "Nordic Monitor" adlı internet sitesi…

Firari FETÖ'cü Abdullah Bozkurt tarafından kuruldu.

“Yeni” diye başlayan kampanyanın belgeleri şunlar:

Bu belgeler 15 Temmuz darbe girişiminin ardından gündeme gelmişti.

İlk kez darbeden 3 hafta sonra dolaşıma sokuldu. Ardından 18 Kasım 2016 günü Deniz Bayrak adına açılmış “@denizbayrak83” adlı twitter hesabından servis edildi.

İşte o hesap:

 

Belgeye göre, Adil Öksüz, MİT içinde İstihbarata Karşı Koyma Başkanlığı'na (İKK) bağlı çalışan "Timsah" kod adlı bir ajan. Dokümanın altında Şube Müdürü olarak M. D. ve İKK Başkan vekili olarak S. A.'nın ismi ve imzaları var.

MİT'in iddiaya yönelik cevabı şuydu: Adil Öksüz MİT Ajanı değil, MİT ile hiçbir zaman da ilişkisi olmadı.

Peki bu belgeyi kim hazırladı?

İtirafçı olan FETÖ’nün MİT imamlarından Salim Zeybek.

MİT mahrem imamı Zeybek, 15 Temmuz darbe girişiminin kritik ismi olan firari Adil Öksüz ile ilgili sahte angaje formunu nasıl hazırladıklarını itiraf ederken özetle şunları anlatmıştı:

“MİT mahrem yapılanmasında görevliydim. Benim bir üstüm B.B. (şu an firarda olan mahrem imam) MİT’ten sızdırdıkları angaje formunu bana göndererek Adil Öksüz’ün MİT elemanı olarak gösterecek sahte belge hazırlamamı istedi. Bana gönderilen angaje formunun paraf ve imza kısımları boştu. Buraları uygun bir şekilde doldurmam için talimat verdi. MİT’te bize bağlı (FETÖ’cü) öğrenciler aracılığıyla temin ettiğim dökümanlar arasından seçtiğim isim ve imza bilgileri angaje formunun boş kısımlarına yapıştırarak Adil Öksüz’ü MİT elemanı olarak gösteren sahte belgeyi hazırladım. Adil Öksüz adına hazırladığım sahte angaje formunu B.B.’ye gönderdim. Gönderdikten kısa bir süre sonra angaje formu @denizbayrak rumuzlu Twitter hesabından paylaşıldı. Bu hesap örgüt tarafından yönetiliyordu. Daha sonra sahte belge bu hesap üzerinden yayılmaya başladı.”

FETÖ’CÜLERDEN MESAJLAR

Adil Öksüz belgesiyle ilgili itiraflara karşılık FETÖ’cüler yeni bir kampanyayla Adil Öksüz’Ün MİT’çi olduğunu gündemde tutmaya çalışıyor.

İtirafçı Zeybek’in işkence gördüğünü öne süren FETÖ’cüler, Adil Öksüz’ün Gülen ekibinden değil de MİT’ten olduğu yalanını sürdürüyor.

Firari FETÖ’cüler Emre Uslu gibi isimler şu mesajları paylaştı:

Devam edelim.

BAŞ MOLLANIN ODA ARKADAŞI

Ahmet Dönmez, Youtube kanalındaki yayında, Adil Öksüz’ün “Cemaatçi” olduğunu, Fethullah Gülen’in de “tanımıyorum” şeklindeki açıklamasının doğru olmadığını belirtti. 

Bu yayında Ahmet Dönmez, “Adil Öksüz, üniversitedeyken ‘Mahrem Hizmetlere’ giriyor, mahrem işler yapıyor. Ve üniversiteden mezun olduktan sonra Bozyaka Yurdu’nda molla olarak kabul ediliyor. 1991 yılında Fethullah Gülen’in mollası olarak Bozyaka Yurdu’na yerleşiyor. Ve ondan sonra üniversiteyken başladığı mahrem hizmetleri sürdürüyor, askerlerle ilgilenmeye devam ediyor. Bir yandan Gülen’in talebesi, orada ders okuyor, bir yandan da takip ettiği askerlerle ilgileniyor” ifadelerini kullandı.

“EN GÜVENDİĞİ ÖĞRENCİLERİNDEN BİR TANESİ”

Öksüz için “Baş molla olarak bilinen Cemal Türk’ün yurttayken oda arkadaşıydı” diyen Dönmez şöyle devam etti:  

“Fethullah Gülen’in Adil Öksüz’ü tanımaması gibi bir durum söz konusu değil. Öyle bir ihtimal yok, hatta çok iyi tanıdığı bir talebesi. 9 yıl Türkiye’de aynı çatı altında kaldığı, ders okuttuğu öğrencilerinden bir tanesi. En güvendiği öğrencilerinden bir tanesi.”

Cemal Türk ile Adil Öksüz aynı zamanda akraba. Türk, Öksüz'ün kardeşiyle veli, yani Öksüz'ün eniştesi. 

FETÖ NEDEN ADİL ÖKSÜZ KAMPANYASI YÜRÜTÜYOR 

Peki, neden FETÖ Adil Öksüz üzerinden bir kampanya yürütüyor.

Ahmet Dönmez yukarıdaki soruya ise şöyle yanıt veriyor:

“Hukuki açıdan, Gülen darbe ile ilişkilendirilmek isteniyor, darbe emrinin onun verdiği ortaya atılıyor, iadesi için dosyalar hazırlanıyor. Belki buna yönelik bir taktik olabilir. Bundan dolayı öyle söylemiş olabilir. Ama doğrudan tanımıyorum demek yerine çünkü o zaman da yalan oluyor. Buna tevil deniyor. ‘Ben bilmiyorum Adil diye birisi’ şeklinde bir ifadesi var. Orada yakınları şöyle yorumluyorlar bu açıklamayı, aslında Adil Öksüz’ün gerçekten adil bir insan olup olmadığını kast ederek ‘bilmiyorum Adil diye birisi’ şeklinde ifade kullandık diyerek tevil ediyorlar. Onun dışında bir şey diyemeyeceğim çünkü tanımama ihtimali yok.”

OdaTv

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA