TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 20-12-2019 20:12

Adalet Komisyonu Başkanını kandırmaya çalıştı, tutuklandı

Adalet Komisyonu Başkanını kandırmaya çalıştı, tutuklandı

Kendisini MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul’da bulunan özel bir üniversitede görevli profesör olarak tanıtan şahıs, Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça’dan bir arsası nedeniyle açılan davanın sonuçlanması için yardım isterken gözaltına alınarak tutuklandı.

Kocaeli Adalet Komisyonu Başkanı’nın sekreterini arayan bir şahıs, kendisini MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul’da bulunan özel bir üniversitede görevli profesör ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eski danışmanı olarak tanıttı ve Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça ile görüşmek talebinde bulundu. Daha sonra yeniden telefonla sekreterliği arayan kişi, kendisini Prof.Dr. Şahin Duman olarak tanıtarak Kandıra ilçesinde bir köyden, bir tarla aldığını, bu tarlaya eşi için bağ evi yapacağını söyleyerek, bu arsa ile ilgili görülen bir davanın sonuçlandırılması için Muhittin Paça’dan yardım istediğini ifade etti. 20 Aralık günü yeniden Adalet Komisyonluğu Sekreterliği’ni arayan şahıs, adliyeye gelerek Adalet Komisyonu Başkanı ile görüşeceğini  söyledi.

MHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK TANITTI

Kocaeli Adliyesine gelen şahıs, Adalet komisyonu Paça’nın odasına girerek kendisini MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak tanıttı. Ayrıca bir Yargıtay Savcısının kendisinin akrabası olduğunu belirterek arsa ile ilgili olan davasının çözülmesi için Paça’dan yardım istedi. Şahsın hareketlerinden şüphelenilmesi üzerine yapılan kontrollerde Prof. Dr. Şahin Duman diye birisinin olmadığı ve MHP’de bu isimde görevli kişinin olmadığı tespit edildi.

TUTUKLANDI

Şahsın akrabası olarak belirttiği Yargıtay Savcısı telefonla arandı. Yargıtay Savcısı, şahıs ile ilgili, Şahin Duman isminde bir akrabasının olduğunu, ancak kendisi ile 15 yıldır görüşmediğini söyledi. Daha sonra şahıs görevleri ile ilgili belge gösteremeyince gözaltına alındı. Unvan gaspı, nüfuz ticareti yapmak suçlarından nöbetçi savcılığa götürülen şahıs alınan ifadesinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA