Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 09-10-2021 14:58   Güncelleme : 09-10-2021 15:07

Adalar Kaymakamlığı'ndan İBB'ye: Tahliye işlemi yasal değil

Adalar Kaymakamlığı'ndan İBB'ye: Tahliye işlemi yasal değil

Adalar Kaymakamlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) gönderdiği yazıda tahliye kararı alınmadan tek taraflı olarak boşaltma girişiminin yasal olmadığını söyledi.

HENDEK ESKİ KAYMAKAMIYDI...BU HABERLE GÜNDEME GELMİŞTİ

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında öğrenimini tamamlayan ve Sakarya ili Hendek ilçesinde bir dönem Kaymakamlık yapan Mustafa Ayhan sözkonusu haberle gündeme gelmişti... Adalar Kaymakamı Ayhan ve tahliye kararına ilişkin açıklamanın detayı şöyle:

TÜGVA Adalar İlçe Temsilciliğinin tahliyesiyle ilgili tartışmalar sürerken, Adalar Kaymakam Vekili Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki imzasıyla 5 Ekim'de tahliye girişimiyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına resmi yazı gönderildiği ortaya çıktı.

Yazıda, TÜGVA İstanbul Şubesinin 5 Ekim tarihli dilekçesinde, Büyükada Şehir Hatları İskelesi'nin üst kısmında kiracı olarak bulunan TÜGVA Büyükada Şubesi'nin tek taraflı sözleşme feshi gerekçe gösterilerek İBB Zabıta Müdürlüğü tarafından tahliye edilmek istendiğinin belirtildiği anlatıldı.

Cumhuriyet