Advert

Advert

Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 14-04-2021 14:26   Güncelleme : 14-04-2021 14:50

Acı haber! Avcı: Koronalı hastalarla aynı yerde yatırıldığı için öldü

Acı haber! Avcı: Koronalı hastalarla aynı yerde yatırıldığı için öldü

Liberal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk Avcı, eşinin babaannesi Hüsniye Göbekçioğlu ile birlikte 10 günlük hastane serüveninde başlarına gelenleri yazmıştı. Avcı, 1 Nisan'da mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılan 92 yaşındaki babaannenin, yoğun bakım ünitelerinin dolu olması gerekçe gösterilerek 3 gün boyunca SEAH'ta kritik odada hijyen ve gerekli özen gösterilmeden yatırıldığını, sonra da kendilerine bilgi verilmeden Yenikent Devlet Hastanesi yoğun bakım servisine sevk edildiğini öne sürmüştü.

DETAY HABER'E KONUŞTU: "KORONA KAPTIĞI İÇİN ÖLDÜ"

Acı haberle sarsılan Haluk Avcı, Sakarya Detay Haber'e konuştu. Avcı, Covid-19'lu hastalarla yanyana yatırıldığı için babaannenin, ya SEAH'ta yada Yenikent Devlet Hastanesinde korona kaptığını, o yüzden öldüğünü iddia etti. 

"KORONALI OLANLA, OLMAYANI AYNI YERDE YATIRIYORLAR"

Haluk Avcı, "Hastanenin hijyene dikkat etmemesi ve koronalı hastalarla normal hastaların aynı yerde yatırılması bu acılara neden oluyor." dedi. 

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE SESLENMİŞTİ

Haluk Avcı, "ADAPAZARI İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NE BU PLANSIZLIĞI SORUYORUZ, GERÇİ İLGİLENECEKLERİNİ SANMIYORUZ AMA, EN AZINDAN KAMUOYU BİLSİN Kİ SİZLERİN BAŞINA GELMESİN" demiş ve "10 günlük rezalet" diye adlandırdığı hastane serüvenini yazmıştı.

DUA İSTEMİŞTİ

Liberal Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk Avcı hasta olan babaanne için sosyal medya üzerinden dua istemişti. Avcı ailesi acı haberle yasa boğuldu.

CENAZESİ BUGÜN

Hüsniye Göbekçioğlu'nun cenazesi bugün saat 17.00'de Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde Müezzinler köyünde toprağa defnedilecek. 

Haluk Avcı sosyal medyadan şu paylaşımı yapmıştı:

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA