TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 22-10-2021 11:30   Güncelleme : 22-10-2021 11:32

52 ilde FETÖ operasyonu

52 ilde FETÖ operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü 2 soruşturma için toplam 52 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Dışişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki yapılanmalara yönelik başlatılan operasyonlarda 125 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Dışişleri Bakanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki FETÖ yapılanmasına yönelik iki operasyon başlattı. Operasyonlarda toplam 125 şüpheli için gözaltı kararı verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Dışişleri teşkilatı bünyesinde çalışırken FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile üyelik veya irtibatları nedeniyle meslekten çıkarılan, bir kısmı meslek memurluğu, konsolosluk ve ihtisas memurluğu yazılı sınavları öncesinde soruları aldıklarına dair deliller bulunan 29 şüpheli hakkında Ankara merkezli 15 ilde, gözaltı kararı verilmiştir" denildi

Ankara'da başlatılan diğer operasyonda ise, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Jandarma Genel Komutanlığı "mahrem hizmetler" yapılanmasında yer aldıkları tespit edilen; daha önce görevden uzaklaştırılan 18 astsubay ile ilişiği kesilen 78 askeri öğrenci olmak üzere toplam 96 şüpheli hakkında Ankara merkezli 37 ilde, gözaltı kararı verildi.

superhabertv