TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 04-06-2021 15:36

200 milyonluk vurgun yapan çeteye Kocaeli’de operasyon!

200 milyonluk vurgun yapan çeteye Kocaeli’de operasyon!

200 milyonluk vurgun yapan çeteye, aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu 5 ilde operasyon düzenlendi. Operasyonda 19 kişi gözaltına alındı. 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, daha önce Gemlik içesinde yapılan bir dolandırıcılık operasyonda gözaltına alınan M.A.B. hakkında yaptıkları araştırmada, şüphelinin bir çete kurarak farklı suçlara karıştığını belirledi. Araştırmayı derinleştiren ekipler, M.A.B. önderliğinde kurulan çetenin tapu kadastro müdürlüğü ile nüfus müdürlüklerindeki bazı memurlarla işbirliği yaparak, uzun zamandır kayıp oldukları için haklarında gayiplik kararı bulunan kişilerin listesine ulaştığını belirledi.

MİRASLARI ELE GEÇİRİLDİLER

Bu listede üzerinde yüklü miktarda mal varlığı bulunan fakat herhangi bir mirasçıları olmadığı için mal varlıkları devlete geçecek kişilerin imzalarını Amerika'daki bir firmaya göndererek taklit ettirip sahte çek ve senet hazırlandığını, bu evraklarla kişiler hakkında icra takibi yapılarak miraslarının ele geçirildiğini tespit etti. Çete üyelerinin ayrıca yurt dışındaki firmalarla çalışan iş insanlarını tespit ederek kendilerini finans danışmanları olarak tanıttıkları, yurt dışı firmalarının istediği teminat mektuplarını takip edebileceklerini, kişilerin güvenini kazanmak için diğer üyelerin de yardımıyla yurt dışında bazı bankalarda küçük işlemler başlatarak kişilerden sigorta bedeli adı altında paralarını aldıkları ortaya çıktı.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA